Asmeninis finansinis planas. Kaip svajones paversti realybe?

Finansinis planas reikalingas ne tam, kad mažiau išlaidautumėte ir be atodairos taupytumėte, o tam, kad pinigai būtų išleidžiami protingai, t. y., nors išlaidų stulpelyje už galutinio brūkšnio puikuosis toks pat skaičius, tačiau įsigysite tik tai, kas jums iš tikrųjų reikalinga.


Kelionės, naujas automobilis, namų remontas – ir visa tai tik asmeninio finansinio plano dėka.

Nuo ko pradėti?

Visų pirmiausia, konkretizuokite savo svajones ir norus. Įvertinkite, kokia konkreti suma to noro įgyvendinimui yra reikalinga. Pavyzdžiui, jauna šeima laukia šeimos pagausėjimo ir pagalvoja, kad būtų neblogai šiuo metu turimą mažą automobilį pakeisti erdvesniu ir patogesniu. Kol kas tai tik nekonkretus noras, o finansinis planas svajonę paverstų tikslu. Duotu atveju tai atrodytų taip:

 • Visų pirmiausia įvardinamos svarbiausias naujojo automobilio charakteristikas: erdvesnis, ekonomiškesnis,
 • Išsirenkami kelis reikmes atitinkantys modeliai,
 • Apžvelgiamos jų rinkos kainos ir,jei reikia, lizingo pasiūlymai.
 • Apskaičiuojama, kokią sumą ir per kiek laiko, tarkime iki kūdikio gimimo, reikia sukaupti, kad būtų galima įsigyti automobilį.

Dabar automobilio įsigijimas tampa ne svajone, o konkrečiai suformuotu tikslu. Lygiai taip pat reikia planuoti, jei norite, kad taptų realybe, ir kitus norus.

Nustatykite prioritetus

Žinoma, tokia jau žmogaus prigimtis, norisi visko ir iškart. Tarkime, svajojate ne tik apie naują mašiną, bet ir apie namų remontą, o tuo pačiu būtų neblogai ne tik perdažyti sienas,bet ir įsigyti naują sofą. Ir televizorių.O atšilus orams norėtųsi nulėkti prie jūros. Tačiau sudėliojus prioritetus, paaiškės, kad atostogauti geriau vėlų rudenį ar anksti pavasarį, kai kelionės kainuoja mažiau; namų remontą, jei pavyzdžiui,namuose yra mažų vaikų, galima atidėti vėlesniam laikui; sofą įmanoma atnaujinti, o naujas televizorius visiškai nebūtinas pirkinys.

Biudžeto įvertinimas

 1. Apžvelkite savo pajamas ir išlaidas, ir pagalvokite, kokią sumą per mėnesį galėtumėte atidėti taupymui.
 2. Trūkstamą, suskaičiuotą anksčiau paminėtu būdu, pinigų sumą padalinkite iš mėnesių iki numatytos datos, skaičiaus.
 3. Liko tik palyginti gautus skaičius ir įvertinti, pakanka lėšų tikslui įgyvendinti, ar ne.

Išorinio finansavimo šaltiniai

Tikėtina, kad visiems tikslams įgyvendinti turimų lėšų nepakaks. Tokiu atveju verta pagalvoti apie paskolą arba kreditą.

Prieš paimant paskolą ar greitąjį kreditą reikia atidžiai susipažinti su visomis suteikimo sąlygomis, kokios bus:

 • Palūkanos,
 • Aptarnavimo mokesčiai.
 • Draudimas ir pan.

Jei nuspręsite imti paskolą, įvertinkite, kad, sumokėjus išmokas, liktų pinigų ir būtinosioms pragyvenimo išlaidoms. Ekonomikos ekspertai rekomenduoja,kad kreditų išmokoms neturėtumėte skirti daugiau nei trečdalio savo gaunamų pajamų.

Jei trūksta pinigų, skolintis ne visada geriausiai išeitis, tad visų pirmiausia pagalvokite, gal yra būdų papildomai užsidirbti ir „apkarpyti“ išlaidas.

Jei visgi ryžotės pasiimti paskolą, ji taip pat įtraukiama į finansinį planą: kaip papildomas pinigų šaltinis ir kaip kasmėnesinės išmokos.

Pagrindiniai finansinio plano sudarymo žingsniai

Norint sudaryti veiksmingą finansinį planą reikia:

 1. Suformuoti finansinius tikslus – aiškiai, tiksliai, sąžiningai. Įvardijami konkretūs skaičiai ir konkretūs terminai.
 2. Išdėstyti tikslus pagal svarbą – nepagailėkite laiko ir gerai apmąstykite prioritetus.
 3. Rasti optimaliausius papildomų lėšų įsigijimo būdus.
 4. Vesti išlaidų ir pajamų žurnalą.

Ir dar vienas patarimas: prieš įrašydami ką nors į planuotų pirkinių skiltį, kelias dienas pagalvokite, ar tikrai jums to daikto ar paslaugos reikia.

Sėkmės laidas

Sudaryti asmeninį finansinį planą – tai tik pusė darbo. Visų svarbiausiai, ir, be abejo, sunkiausia – jo laikytis. Kiekviena diena kupina pagundų, tačiau kiekvienas emocijos išprovokuotas ar impulsyvus pirkinys per žingsnelį atitolins mus nuo svajonės išsipildymo.

Finansinis planas turi atsispindėti kiekvienoje išlaidų žurnalo skiltyje. Nustatykite tikslias pinigų sumas, kurias skirsite maistui, transportui, komunaliniams mokesčiams ir kitoms būtinosioms išlaidoms, ir neperženkite numatyto limito.

Iš pradžių, kol nesate įgudę, ir plano laikytis tiksliai nepavyksta, galimas daiktas jį reikia pakoreguoti – dar labiau sumažinti nereikalingas išlaidas ir, svarbiausiai, atsispirti pagundai pasinaudoti santaupomis nenumatytiems dalykams įsigyti.

Visas išlaidas ir pajamas į žurnalą surašyti reikia kasdien, žinoma, nebūtina tai rašyti ranka – galima naudotis išmaniosiomis programėlėmis.

Daugiau apie tai, kaip laikytis finansinio plano, kitos savaitės straipsnyje.


Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Logo