Finansiniai patarimai karantino metu

Aplinkybės susidėlioja visaip, kartais tenka likti namuose: liga, karantinas, saviizoliacija arba tiesiog blogas oras. Tačiau gyvenimas tuo nesibaigia – tik dauguma veiksmų persikelia į interneto platybes. Pateiksime keletą patarimų, kaip tvarkyti finansinius ir kitokius reikalus bei prisitaikyti prie pasikeitusio gyvenimo ritmo.

Mokesčiai

Mokesčius mokėkite internetu. Fiksuoto dydžio įmokas mokėkite pasirinkę periodinio mokėjimo nustatymus – neteks sukti galvos. Padėkite ir savo artimiesiems: dauguma pagyvenusių žmonių yra pripratę komunalinių paslaugų sąskaitas apmokėti parduotuvių kasose, savaime aišku pandemijos metu bet kokius mokėjimus verčiau atlikti neišėjus iš namų.

Užsakymai į namus

Viską, ką tik įmanoma ir be ko negalima apsieiti – maisto produktus, pašarą gyvūnams ar vaistus – verčiau užsisakykiti internetu. Prekes bus pristatytos į namus, paštomatą arba pasiimsite stacionariame ar mobiliame prekių atsiėmimo punkte.

Išlikite budrūs ir užsisakinėkite tik iš patikimų svetainių.

Kreditai ir indėliai

Kredito bendrovės ir bankai jau seniai siūlo savo paslaugas internetinėje erdvėje. Taigi, net neiškėlę kojos iš namų, galite pateikti paraišką paskolai ar kreditui gauti, taip pat tvarkyti savo banko indėlių reikalus.

Kredito istorija

Nusprendėte imti paskolą? Visų pirma pasitikrinkite savo kredito istoriją. Lietuvos gyventojai savo istoriją nemokamai gali pamatyti Creditinfo Lietuva svetainėje. O susipažinti su savo „dosje“ pravartu kiekvienam, net jei esate tikri, kad neturite jokių įsiskolinimų.

Draudimas

Baigėsi draudimo sutartis arba nusprendėte sudaryti naują? Įsigyti draudimo paslaugas ir pasirašyti sutartį galima net neišėjus iš namų.

Biudžetas

Puiki proga peržiūrėti ir „susitvarkyti“ savo biudžeto reikalus. Tiesiog reiktų peržiūrėti ir išanalizuoti pastarųjų dviejų trijų mėnesių išlaidas ir pajamas. Suskirstykite išlaidas pagal kategorijas ir aiškiai juodu ant balto pamatysite, kas suryja didžiąją pinigų dalį. Pasvarstę įvertinkite, kokių išlaidų būtų galima atsisakyti laikinai, o gal net visam laikui.

Pagalvokite ir apie ilgalaikius gyvenimo planus, sudarykite finansinį planą. Gal šiuo metu jo laikytis ir nepavyks, bet bent jau apmatai bus padaryti.

Mokymasis ir tobulinimosi kursai

Mokytis nuotoliniu būdu gali ne tik mokiniai ir studentai. Mokytis galite ir jūs. Kol sėdite namuose semkitės profesinių žinių ir į darbo vietą grįšite kaip dar geresnis specialistas.

Finansinio raštingumo įgūdžiai pravers visiems be išimties. Skaitykite straipsnius tokiomis temomis, dalyvaukite vebinaruose, domėkitės, kas tai yra finansinis planavimas, investavimas. Sudėtingas laikotarpis baigsis, o žinios liks.

Pomėgiai

Vis neatrasdavote laiko paskaityti gerą knygą ar pažiūrėti filmą? Jei lentynoje stovi tik perskaitytos knygos, nebūtina užsisakyti ir pirkti popierinę knygą. Dauguma kūrinių galima rasti internete PDF formatu.

Dėlionės, stalo žaidimai ir skaitymas garsiai suburs šeimos narius bei praskaidrins nuotaiką.

Metas tvarkytis ir atsinaujinti

Kada, jei ne dabar, puiki galimybė išsikuopti rečiau naudojamus podėlius, ką nors suremontuoti ar pataisyti, taip pat pasigaminti įdomesnį patiekalą.

Grožis ir sveikata

Nors nedirba nei grožio salonai, nei sporto klubai, pasirūpinti savo kūnu ir pasilepinti procedūromis kuo puikiausiai galima ir namų sąlygomis, o kam pritrūks idėjų į pagalbą ateis visagalis Google ir YouTube.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” leidžia Jums palyginti individualius paskolų pasiūlymus, suteikdama supaprastintą, nešališką informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: Visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Ši svetainė gali būti kompensuota trečiųjų šalių reklamomis.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Enable registration in settings - general