7 Patarimai: Kaip greičiau išsimokėti skolas?

Bet kokia paskola kitam asmeniui ar įmonei gali slėgti sąžinę ir versti nerimauti dėl ateities įmokų. Tai gali būti bet koks įsiskolinimas draugui, šeimos nariui, prekės pirkimas išsimokėtinai ar pasiimtas greitasis kreditas – kuo greičiau šias skolas išsimokėsite, tuo ramiau miegosite.

Štai septyni paprasti veiksmai, kurių galite imtis, kad greičiau grąžintumėte paskolą.

1. Sudarykite savo asmeninį biudžetą

Pirmasis žingsnis norint išspręsti skolų problemą yra susidaryti savo biudžetą. Tą padaryti galite paprasčiausiai su kompiuterine programa „Excel“ (ar tiesiog užrašų knygoje), kurioje susirašysite visas savo pajamas bei išlaidas. Turėkite šį dokumentą visada su savimi ar laikykite matomoje vietoje (pvz. savo išmaniajame telefone). Mėnesio gale galėsite aiškiai matyti, kiek išleidžiate pinigų bei nuspręsti, kam išlaidas galite sumažinti. Tai turėtų padėti sutaupyti papildomų pinigų, kuriuos galėsite pridėti prie grąžinamos paskolos ar kito finansinio išsimokėjimo.

2. Mokėkite daugiau, nei siūloma minimali įmoka

Kai kurios paskolų bendrovės siūlo galimybę mokėti didesnes mėnesines įmokas, nei yra nustatyta pagal sutartį, už tai neimdami jokio papildomo mokesčio. Jei bendrovė, kuriai esate skolingas siūlo šią paslaugą – būtinai ja pasinaudokite. Didindami savo mėnesines įmokas, paskolą grąžinsite žymiai greičiau ir dėl to grąžinama suma ženkliai sumažės, nes nereikės mokėti papildomų palūkanų. Paskaičiuokite, kad jeigu kiekvieną mėnesį grąžinsite dvigubai daugiau nei numatyta įmoka, paskolą grąžinsite taip pat dvigubai greičiau ir sutaupysite pinigus, kuriais būtumėte mokėję palūkanas. Mokėdami daugiau kiekvieną mėnesį ne tik sutaupysite pinigų, bet ir greičiau atsikratysite finansinio įsipareigojimo.

3. Susidarykite esamų skolų sąrašą

Jei esate įsiskolinę daugiau nei vieną kartą (pvz. turite paskolą butui bei pirkote televizorių ar telefoną išsimokėtinai), susidarykite visų savo skolų sąrašą. Rašykite ne tik už ką esate skoloje, bet ir likusią išmokėti sumą, likusį mokėjimo laikotarpį bei palūkanas. Šį išsamų sąrašą pasikabinkite jums gerai matomoje vietoje (pvz. ant šaldytuvo) ir kiekvieną kartą į jį pažvelgę gausite šiek tiek motyvacijos išsimokėti skolintą sumą kuo greičiau.

4. Koncentruokitės į brangiausią skolą

Naudodamiesi sąrašu, kurį susidarėte trečiame punkte, susidėliokite įsipareigojimus nuo brangiausio iki pigiausio, t. y. nuo didžiausias iki žemiausios palūkanų normos. Pirmiausia koncentruokitės į išsimokėjimą su didžiausiomis palūkanomis, kadangi jis jums kainuoja brangiausiai. Kol grąžinsite šią paskolą ar išsimokėjimą, kitiems turimiems įsipareigojimams skirkite minimalią įmanomą sumą, o visus likusius pinigus, kuriuos tą mėnesį planuojate skirti paskoloms, investuokite į brangiosios paskolos grąžinimą. Kuo greičiau atiduosite šią skolą, tuo daugiau pinigų sutaupysite.

5. Užsiimkite papildoma veikla

Norėdami padidinti savo mokamas mėnesines įmokas, bet neturint atliekamų pinigų, vienintelė išeitis yra uždirbti jų daugiau. Vienas iš būdų yra dirbti viršvalandžius, už kuriuos mokės daugiau ir tokiu būdu turėsite mažiau laiko išleisti pinigams, kuriuos jau uždirbote. Kitas būdas yra užsiimti savarankiška veikla (angl. freelance). Galbūt darote išskirtinius rankdarbius, mokate programuoti ar fotografuoti? Tai tik kelios iš sričių, kuriose galite papildomai užsidirbti. Žinoma, iš pradžių papildoma veikla gali neatnešti tokių turtų, apie kokius svajojate, tačiau reikia nenuleisti rankų ir ieškoti potencialių klientų.

6. Kreipkitės dėl paskolos refinansavimo

Kad ir kaip ironiškai tai skambėtų, norėdami greičiau grąžinti paskolą ar išsimokėjimus, kreipkitės į paskolų bendroves dėl naujos paskolos refinansavimui. Kai kurios bendrovės ar skolinimo platformos siūlo paskolas, skirtas refinansavimui. Tokios paskolos yra itin naudingos žmonėms, turintiems ne vieną, o kelis skirtingus finansinius įsipareigojimus. Šios paslaugos dėka, padengsite visus turimus įsiskolinimus ir liksite skolingi tik šios paslaugos gavėjui. Tik pasiskaičiuokite, jog refinansavimo  palūkanų norma yra mažesnė nei mokate dabar. Tokiu atveju galėsite skirti didesnę mėnesinę sumą įmokai padengti. Taip paskolą ne tik grąžinsite greičiau, bet ir sutaupysite.

7. Neaukokite to, kas jums labiausiai patinka

Priėmus sprendimą kuo greičiau išsimokėti skolą ar kitus finansinius įsipareigojimus, gali tekti gerokai pakeisti savo gyvenimo būda ir susiveržti diržus. Tačiau tai nereiškia, kad šis procesas turi būti skausmingas. Juk yra be galo svarbu nepamiršti, jog gyvenimas sukąsi ne tik apie pinigus ir skolas. Kartas nuo karto leiskite sau atsipalaiduoti.  Kai kuriais atvejais jausitės geriau net jeigu ir skolą išsimokėsite lėčiau, bet neaukosite savo laisvalaikio.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” leidžia Jums palyginti individualius paskolų pasiūlymus, suteikdama supaprastintą, nešališką informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: Visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Ši svetainė gali būti kompensuota trečiųjų šalių reklamomis.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Enable registration in settings - general