Kaip išsirinkti brokerį ir su juo bendradarbiauti?

Lietuvoje finansų makleris dažnai vadinamas finansų brokeriu, reikėtų paminėti, kad ir brokeris, ir makleris yra sinonimai, vienas terminas „brokeris“ naudojamas Didžiojoje Britanijoje, kitas, „makleris“, atėjo iš Vokietijos. Lietuvos respublikos įstatymuose vartojamas finansų maklerio pavadinimas.


Brokeris arba finansų makleris – asmuo, turintis teisę pagal valstybės nustatytą tvarką teikti finansinio tarpininkavimo paslaugas. Pavyzdžiui, paslaugų gavėjams (klientams) padėti gauti finansavimą, kuris reikalingas turtui įsigyti, išmainyti, investuoti arba parduoti.

Finansų makleriai bendradarbiauja su kredito įstaigomis ir savo klientams privalo pateikti išsamią siūlomų finansavimo sąlygų analizę. Taip pat makleris turi įvertinti finansines kliento galimybes ir rasti klientui priimtiniausią finansavimo variantą.

Finansų makleris gali tarpininkauti tariantis su kredito įstaigomis, pavyzdžiui, banku ar lizingo įmone, kad klientas gautų finansavimą palankesnėmis sąlygomis. Taip pat profesionaliai padeda gauti paskolas, įsigyti turtą bei įgyvendinti verslo planus.

Akcijų birža

Nusprendus investuoti, akcijų biržoje tiesiogiai sandorių sudaryti negalima. Tokiu atveju pagalbon pasitelkiamas finansų makleris, tai yra, tarpininkas tarp investuotojo ir emitento (įmonės, kurios vertybinius popierius norima pirkti). Makleris arba tokias paslaugas teikianti įmonė, turi turėti licenciją ir gali atlikti vertybinių popierių investavimo sandorius.

į viršų ↑

Kaip bendradarbiauti su finansų makleriu?

 1. Sutarties sudarymas. Visų pirmiausia susipažįstama su sutartyje išdėstytomis sąlygomis . Dažniausiai sutartis yra tipinė, o įkainiai skelbiami internetinėje įmonės svetainėje, jei sąlygos tenkina, sutartį pasirašyti galima biure ar nuotoliniu būdu.
 2. Vertybinių popierių sąskaitos atidarymas. Vertybinių popierių apskaitai atidaroma atskira depozitinė sąskaita.
 3. Pinigų finansų makleriui pervedimas. Lėšos reikalingos tam, kad finansų makleris galėtų pirkti vertybinius popierius, joms laikyti atidaroma individuali investicijų sąskaita.

Atlikus šiuos žingsnius jau galima dalyvauti biržoje: teikti nurodymus brokeriui, kokias akcijas norima pirkti ar parduoti.

į viršų ↑

Kaip išsirinkti finansų maklerį?

Ką reikia žinoti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis finansų maklerį:

 1. Licencija

Visų pirmiausia, reikia įsitikinti, ar finansų makleris turi licenciją. Lietuvoje licenciją išduoda Vertybinių popierių komisija. Ypač budriems reikia būti sudarant sutartis su užsienio bendrovėmis.

 1. Finansiniai rodikliai

Didelis sandorių skaičius dar negarantuoja sėkmės, tačiau visgi yra akivaizdus įrodymas, jog makleris turi daug klientų, kurie juo pasitiki.

 1. Reputacija

Paskaitykite, ką atsiliepimuose rašo klientai, pasidomėkite, ar makleris nebuvo įsivėlęs į finansinio pobūdžio skandalą.

 1. Rizikos

Prieš pasirašydami sutartį įdėmiai perskaitykite punktus, kuriuose rašoma apie rizikas: dėl kokių priežasčių prekiaudami vertybiniais popieriais galite prarasti pinigus.

 1. Sąlygos

Atidžiai perskaitykite finansų maklerio teikiamų paslaugų sąlygas. Atkreipkite dėmesį į paslaugų įkainius ir, ar makleris, ar tokias paslaugas teikianti įmonė gali naudotis jūsų pinigais savoms reikmėms tenkinti.

 1. Programos ir telefono programėlės

Išsiaiškinkite, ar yra galimybė vykdyti sandorius biržoje naudojantis išmaniųjų prietaisų programomis.

 1. Mokymai

Nusprendus sudarinėti sandorius savarankiškai, teks mokytis. Kai kurios įmonės siūlo ir nemokamus mokymus.

 1. Komisiniai mokesčiai

Visi finansų makleriai už paslaugas ima komisinius. Neieškokite maklerio, kurio įkainiai mažiausi, labiau kreipkite dėmesį į patikimumą.

į viršų ↑

Kaip išvengti rizikų?

Dažniausiai finansų makleris gali disponuoti kliento lėšomis ir tai yra numatyta sutartyje. Kai viskas vyksta sklandžiai nerimauti neverta, galimas daiktas, makleris netgi skolina kliento pinigus už palūkanas ir šitaip sumažina paslaugos įkainius.

Jei finansų makleris bankrutuoja, klientai gali prarasti dalį savo lėšų, taigi patartina savo pinigų nelaikyti maklerio sąskaitose pernelyg ilgai. Geriau paversti juos vertybiniais popieriais ar pervesti į savo asmeninę banko sąskaitą.

Taip pat galima atidaryti specialią atskirą – segregacinę – sąskaitą, kurios lėšomis makleris naudotis negali.

į viršų ↑

Vertybiniai popieriai ir jų apsaugojimas

Sutartyje gali būti numatyta, kad makleris gali naudoti vertybinius popierius. Tokiu atveju kyla rizika, kad makleriui ar įmonei bankrutavus klientas gali vertybinius popierius prarasti.

Taigi, bet kokiu atveju, klientas turi pats sekti savo investicijų reikalus, domėtis finansinėmis naujienomis ir nuolat prašyti, kad finansų makleris pateiktų operacijų ir grafikų išrašus.


Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Logo