Kaip laikytis finansinio plano? (2 dalis)

Štai jūsų svajonės: naujas automobilis, atostogų kelionė ir senatvei kaupiama pinigų suma jau tapo tikslu – sudarytas jų įgyvendinimo finansinis planas. O ką daryti ir kaip elgtis toliau, kad nenukryptume nuo numatyto tikslo?


Finansinio tikslo svarbumo nustatymas

Pavyzdžiui, jūs kaupiate lėšas senatvei, tačiau dabar, kai iki pensinio amžiaus likę 20 – 30 metų, o šeimoje auga trys vaikai, jums daug aktualiau įsigyti erdvesnį automobilį,. Tokiomis aplinkybėmis anksčiau sudarytą finansinį planą galima pakoreguoti: senatvei atidėti mažesnes nei anksčiau buvote numatę sumas; automobilio įsigijimui pasiimti paskolą ir pan.

Tikslų prioritetus teks įvertinti ne kartą, tačiau plane aiškiai matysite kokiam tikslui atidėti lėšų reikia be jokių išlygų, o ko galima atsisakyti. Finansinis planas padės taupyti net tada, kai netikėtai ištiks finansiniai sunkumai, ir tada, kai pajamos padidės.

Atsargos juodai dienai

Jei iki šiol apie tai nesukote galvos, į savo planą įtraukite dar vieną labai svarbų tikslą, pavadinkime jį „atsargomis juodai dienai“. Tai tam tikra pinigų suma, kurią galėtumėte pasinaudoti ekstremaliu atveju. Tokiam tikslui banke galima atsidaryti atskirą terminuotą sąskaitą. Pasak ekonomikos specialistų, skaitine išraiška ši suma turėtų būti lygi bent 3 mėnesių visų šeimos pajamų dydžio sumai.

Draudimas

Pagalvokite ir apie draudimą. Apdrauskite brangų turtą ir pamąstykite apie sveikatos bei gyvybės draudimą, ypač, jei šeimoje yra tik vienas dirbantis asmuo.

Biudžeto analizė

To vieno karto, kai įvertinote pajamas ir išlaidas sudarinėdami finansinį planą, be abejo, nepakaks. Laikui bėgant kai kurios išlaidos sumažės, bet atsiras kitų. Pavyzdžiui, jei įsigysite augintinį, jo priežiūrai ir išlaikymui taip pat reikės skirti tam tikrą pinigų sumą.

Sudarius finansinį planą, kaip ir minėjome, būtina vesti pajamų – išlaidų žurnalą. Būtent jo duomenys parodys, kokios yra vidutinės mėnesio išlaidos.

Ką daryti, kad santaupų „nesuėstų“ infliacija?

Kad santaupos nenuvertėtų, jas reikia investuoti ir jūsų finansiniame plane atsiras dar viena eilutė, kurioje surašysite iš investicijų gautas pajamas. Arba, kad infliacijos poveikis būtų kuo mažesnis, nedidelėmis sumomis išskaidytas santaupas laikykite kaupiamosiose skirtingų bankų sąskaitose.

Išorinio finansavimo šaltiniai

Kartais santaupų nepakanka, o finansinį tikslą pasitaikius gerai progai galima būtų realizuoti greitai ir už gerą kainą. Tokiu atveju tikrai verta pasiimti paskolą arba kreditą.

Karjera ir investavimas į save

Pagalvokite, ar tikėtina, kad ateityje dirbdami pagal savo profesiją uždirbsite dar daugiau? Jei ne, tai reiškia, kad jūsų atlyginimas, vertinant iš ateities perspektyvos, tik mažėja, nes jį veikia infliacija. Tobulėkite ir tobulinkitės. Galbūt keiskite darbą ar profesiją. Bet kokiu atveju investuokite į save – kaupkite žinias ir patirtį.

Finansinio plano koregavimas

Finansinis planas – kintantis dalykas. Gyvenimas nestovi vietoje, tikslai keičiasi ir strategijos tikslui pasiekti taip pat keisis.

Ką reikia žinoti ir įvertinti sudarant asmeninį finansinį planą:

  • Nustatykite realius tikslus ir terminus. Protingai įvertinkite savo finansines galimybes. Jei, laikui bėgant, pajamos didės ir tikslai pakis, visada galėsite planą pakoreguoti.
  • Neatidėkite pernelyg didelių sumų savo gerovės sąskaita. Labai griežta finansinė kontrolė vieną gražią dieną gali jūsų norus paversti į šipulius, paprasčiau tariant nebeliks nei noro, nei jėgų taupyti.
  • Labai didelio masto tikslus laiko atžvilgiu suskaidykite į mažesnius etapus.
  • Įvertinkite infliacijos lygį ir pasirinkite finansinius sprendimus, kurie leistų infliacijos padarinių išvengti ar bent sumažint jos poveikį.
  • Išlaidas suplanuokite iškart, vos gavus pajamas – atlyginimą, premiją, piniginę dovaną – taip laikytis plano bus kur kas lengviau.
  • Kiekvienąkart, įsigydami stambų pirkinį ar prisiimdami finansinius įsipareigojimus, blaiviai įvertinkite savo finansinę padėtį.
  • Nuolat pasitikrinkite kaip sekasi laikytis sudaryto plano ir atsiminkite,kad tik valia, ryžtas ir savidrausmė padės pasiekti savo gyvenimo svajonių išsipildymo.
Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Logo