Kaip saugiai naudotis internetine bankininkyste

Šiandien internetinės ir mobiliosios bankininkystės programėlės leidžia itin lengvai prisijungti prie savo banko sąskaitos ir disponuoti lėšomis net neiškėlus kojos iš namų, tačiau dėl pastaruoju metu įvykstančių duomenų nutekinimų ar kibernetinių įsilaužimų gali atsitikti ir labai nemalonių dalykų.


Ar dar atmenate, kada paskutinį kartą ėjote į vietinio banko skyrių? Paskutiniaisiais duomenimis beveik 72 procentai bankinių operacijų dabar atliekamos internetu arba naudojantis mobiliosiomis programėlėmis. Perėjimas į skaitmeninę erdvę gerokai sumažino fizinių bankų filialų skaičių ir tuo pačiu dar labiau išaugo elektroninių paslaugų pasiūla. Ir nors jūs įsitikinę, kad internetinė sąskaita saugi, nusikaltėlis užuot plėšęs banką, gali nušvilpti jūsų pinigus keliais klavišų paspaudimais.

Internetinė bankininkystė

Vienas iš internetinės bankininkystės privalumų – patogumas. Sąskaitų likučių tikrinimas, lėšų iš vienos sąskaitos į kitą pervedimas ar sąskaitų apmokėjimas – visa tai dabar galima atlikti bet kuriuo paros metu ir bet kur, kur tik yra interneto ryšys.

Taip pat per naudojantis internetine bankininkyste patogiau ir pigiau sumokėti mokesčius ar sudaryti kaupiamojo indėlio su didesnėmis palūkanų normomis sutartį.

Saugumas banko svetainės atžvilgiu

Prisijungimo prie sąskaitos metu metu, banko svetainėje naudojamas duomenų užkodavimą ir juos gali perskaityti tik numatytas gavėjas. Šiuo metu naudojamas 128 bitų šifravimas ir, jei jūsų naršyklė nepalaiko šio saugumo standarto, jūs, kaip naudotojas, tiesiog būsite blokuojamas.

Taip pat prisijungiant prie sąskaitos jums teks atlikti kelių žingsnių savo identifikacijos patvirtinimą, neužteks tik numerio ir slaptažodžio, reikės įvesti ir SMS gautą kodą arba veiksmą patvirtinti ir biometriniu būdu.

Nors už jūsų duomenis atsakingas bankas, atsakingai elgtis turite ir jūs patys

  • Naudokite tinkamus, „stiprius“ slaptažodžius.Tegul tai bus sudėtingos didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių ir simbolių kombinacijos

Slaptažodžius nuolat keiskite. Jei banko duomenis saugote kompiuteryje ar mobiliame įrenginyje, pasirūpinkite, kad jie būtų apsaugoti slaptažodžiais. Jei visus savo slaptažodžius ir PIN kodus sunku įsiminti, naudokitės slaptažodžių tvarkyklės programėlėmis, tada reiks įsiminti tik tvarkyklės slaptažodį.

  • Atnaujinkite įrenginių programinę įrangą ir programėles

Naudokite antivirusines programas ir ugniasienę.

Kompiuterinė ir mobilių prietaisų įranga nuolat tobulinama ir atnaujinama papildant ją ne tik naujomis funkcijomis, bet ir įdiegiant vis sudėtingesnius saugos parametrus.

  • Nesidalinkite savo asmenine su banko sąskaitomis susijusia informacija

Tapatybės vagys ar sukčiai gali naudotis įvairiausiais būdais norėdami šiuos duomenis išvilioti. Galite gauti elektroninius laiškus, kuriuose bus pranešimai apie itin didelius laimėjimus ir prašymai parašyti tapatybės ar elektroninės sąskaitos duomenis arba laiške bus pateiktos nuorodos į netikrą svetainę. Galite sulaukti skambučių, kuriais bus siekiama jus išgąsdinti ar, apsimetus banko darbuotoju, išvilioti jūsų prisijungimo slaptažodžius. Gavę panašaus tipo užklausas susisiekite su banku naudodamiesi banko, o ne ko nors kito, suteiktais kontaktais.

  • Prie banko sąskaitos prisijunkite tik per saugų tinklą

Net jei jūsų kompiuteris ar telefonas yra saugūs, prisijungdami per nežinomą tinklą galite „pasidalinti“ savo informacija. Pavyzdžiui, prisijungimas prie Wi-Fi tinklo kavinėje nemokamas, tačiau jums juo pasinaudojus gali būti nutekinti jūsų asmeniniai duomenys. Tad, jei naudojatės banko programėle ne namuose, junkitės per mobiliojo ryšio tinklą.

Užsisakykite įspėjimų gavimo iš banko paslaugą

Daugelis internetinės bankininkystės programėlių leidžia nustatyti įspėjimų apie veiklą gavimą. Galite užsakyti, kad gautumėte SMS arba elektroninį laišką, kai iš sąskaitos išimamos ar gaunamos lėšos, uždaroma sąskaita ir pan.

Imkitės visų priemonių savo sąskaitoms apsaugoti ir galėsite mėgautis visomis internetinės bankininkystės teikiamomis paslaugomis, o tuo pačiu būsite saugūs ir jūs, ir jūsų pinigai.

Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Logo