Ar verta imti paskolą atostogoms?

Paskola atostogoms gali būti geras pasirinkimas, juolab, kad grąžinti didesnę pinigų sumą per ilgesnį laikotarpį fiksuotomis įmokomis daug mažiau kerta per kišenę.

Paskola atostogoms: kas tai?

Paskola atostogoms – tai vartojimo paskola, kurią asmuo skiria savo atostogų išlaidoms apmokėti. Dažniausiai skolinamasi nuo vieno iki kelių tūkstančių eurų ir, suteikdamas tokią paskolą, skolintojas nereikalauja nei užstato, nei laidavimo.

Vartojimo paskolą galima skirti ne tik atostogoms. Paskolintus pinigus galima panaudoti įvairioms asmeninėms reikmėms, pavyzdžiui, namų ar automobilio remontui, nes kreditorius nereikalauja pagrįsti kam išleisite gautas lėšas.

Žinoma, prieš pildant paraišką paskolai gauti reikia gerai apsvarstyti, ar sugebėsite laiku mokėti įmokas, nes kitu atveju rizikuojate mokėti delspinigius ir susigadinti kredito istoriją.

Antra vertus, jei neturite pakankamai santaupų, bet turite tvarias pajamas, daug paprasčiau grąžinti paskolą fiksuoto dydžio įmokomis per tam tikrą laikotarpį – šitaip atostogų išlaidos savotiškai paskirstomos ir biudžete „neatsiveria skylė“.

į viršų ↑

Kokius skolintojo keliamus reikalavimus reikia išpildyti norint gauti vartojimo paskolą

Kuo daugiau pateiksite faktų, kad jūs esate patikimas klientas, tuo lengviau bus gauti bet kokios rūšies paskolą. Vartojimo paskolai gauti pagrindiniai finansinio patikimumo įrodymai yra šie:

 • Gera kredito istorija

Asmens kredito istorijoje matomos visos paimtos paskolos, ar laiku sumokamos grąžinimo įmokos ir ar laiku apmokamos paslaugos bei mokesčiai.

 • Pakankamos pajamos

Lietuvoje reikalaujama, kad norintis gauti paskolą asmuo turėtų nepertraukiamą 4- 6 mėnesių darbo stažą bei nuolatines ir tvarias pajamas, o finansinių įpareigojimų suma neturėtų būti didesnė nei 40 procentų asmens ar jo šeimos pajamų.

į viršų ↑

Vartojimo paskolos, skirtos atostogoms, privalumai

 • Nustatyto dydžio (fiksuotos) įmokos. Tiksliai žinosite kada ir kokio dydžio teks mokėti įmokas. Tai leis planuoti biudžetą.
 • Numatytas grąžinimo terminas. Pasirinkę ilgesnį grąžinimo laikotarpį mokėsite mažesnes mėnesio įmokas, o pasirinkę ilgesnį – sumokėsite didesnes palūkanas.
 • Kai kurie kreditoriai gali leisti tam tikram laikotarpiui atidėti paskolos grąžinimą. Kartais ši paslauga taikoma iš karto, kartais, jei iškyla finansinių sunkumų ir skolininkas paprašo „finansinių atostogų“.
į viršų ↑

Vartojimo paskolos trūkumai

 • Paskola neišvengiamai padidina atostogų išlaidas, nes teks mokėti palūkanas. Ypač tai bus žymu, jei nepakliuvote į „gero ir patikimo kliento“ sąrašus ir negavote paskolos su maža palūkanų norma.
 • Rizikos grėsmė. Bet kokiu atveju, paėmus paskolą kyla grėsmė, kad pasikeitus aplinkybėms gali tapti sudėtinga ją gražinti, tai yra, laiku mokėti įmokas. Todėl gali būti pradėti skaičiuoti delspinigiai, pradėtas teisminis išieškojimas ir visa tai tikrai neigiamai paveiks asmens kredito istoriją.

„Paskolintų“ atostogų kaina

į viršų ↑

„Paskolintų“ atostogų kaina

Pažvelkime, kiek iš viso kainuoja vartojimo paskola. Jos kainą sudaro grąžinama suma, palūkanos ir sutarties mokesčiai.

 • Bendra vartojimo kredito kaina – pinigų suma, kurią reikia sumokėti kreditoriui už visą paskolos sutarties laikotarpį (paskola bei visi su paskola susiję mokesčiai).
 • Bendros kredito kainos metinė norma – bendra vartojimo kredito kaina, išreikšta metiniu procentų dydžiu. (šiame dydyje kalkuliuojama metinės palūkanų norma ir administraciniai sutarties mokesčiai).
 • Verta atkreipti dėmesį, kokio dydžio sutartyje numatytos netesybos, nes nesilaikant kreditoriaus sutarties sąlygų jos bus pridėtos prie skolininko mokamos sumos.
į viršų ↑

Kiti būdai apmokėti atostogų išlaidas

Vartojimo paskola yra tik vienas iš kelių būdų kaip prasimanyti pinigų atostogoms. Pinigus ilgai laukto laisvalaikio pramogoms galima:

 • Atostogų išlaidoms galima panaudoti savo santaupas ir neimti paskolos.
 • Naudotis kredito kortele. Verta pasidomėti, kokios sąlygos galioja gryninant arba atsiskaitant kredito kortele užsienyje, nes gali būti skaičiuojami papildomi mokesčiai.
 • Sudaryti sutartį su kelionių agentūra. Kai kurios kelionių agentūros siūlo keliones įsigyti išsimokėtinai arba perkant kelionę įnešti tik tam tikrą dalį sumos, o likusius pinigus sumokėti iki išvykimo datos.
 • Kreiptis į savitarpio skolinimo platformą. Pinigus skolina ne tik iš bankai ar greitųjų kreditų bendrovės. Tikėtina, kad skolindamiesi iš žmonių palūkanų sumokėsite mažiau.
 • Skolinkitės iš giminių ir pažįstamų. Galimas daiktas, susitarsite ir nereikės mokėti jokių palūkanų.

Pasiskolinkite tokią sumą, kokią tikrai galėsite grąžinti, o rinkdamiesi skolintoją atkreipkite dėmesį į paskolos suteikimo reikalavimus ir paslaugos mokesčius, taip pat paieškokite akcijų ir specialių pasiūlymų.

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” leidžia Jums palyginti individualius paskolų pasiūlymus, suteikdama supaprastintą, nešališką informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: Visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Ši svetainė gali būti kompensuota trečiųjų šalių reklamomis.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Enable registration in settings - general