Paskolos iš privačių asmenų ir P2P tarpusavio skolinimas

Tarpusavio skolinimas bei paskolos iš privačių asmenų tampa vis populiaresniu skolinimosi būdu. Tai nė kiek nestebina, žinant, kad dėl tokios finansinės struktūros, jų principu veikiantys kreditoriai gali sukurti kur kas palankesnes skolinimosi sąlygas. Na, o tokio tipo kreditavimas dažnai apibūdinamas pavadinimu „P2P skolinimas“.

Trumpinys P2P šifruojamas, kaip „peer to peer“ (išvertus reikštų „iš žmogaus žmogui“ arba, kur kas paprasčiau, „žmonės žmonėms“). P2P principu veikiančiose platformose kreditus išduoda ne bankas ar greitųjų kreditų įmonė, o investuotojai, pasiryžę kovoti tarpusavyje dėl galimybės suteikti Jums paskolą palankesnėmis sąlygomis, t. y. mažesnėmis palūkanomis.

Toliau šiame straipsnyje aptarsime ne tik mokesčius, bet ir visus svarbiausius aspektus, kuriuos turėtumėte žinoti, jeigu nuspręsite kreiptis į Lietuvos rinkoje jau įvertintas P2P platformas Finbee.lt ir Paskoluklubas.lt

KreditoriusĮvertinimasSumaRefinansavimasAutomobiliuiVerslui
Finbee.lt
Nuo 300 iki 10 000 Eur
2 Paskolų klubas
Nuo 300 iki 10 000 Eur
3 SAVY paskola ir atsiliepimai
Iki 500 000 Eur

„FinBee“ ir „Paskolų klubo“ teikiamų paslaugų ir sąlygų palyginimas

Abi platformos skirtos norintiems skolintis kiek didesnes (nuo 300 €) sumas. Tad akivaizdu, kad jos orientuotos į asmenis, kurių sprendimas pasiskolinti turėtų būti gerai apgalvotas, o ne nulemtas momentinio poreikio pasiskolinti nedidelę sumą. Pastariesiems pagalbos ranką tiesia smulkiųjų kreditų bendrovės.

Taigi, minimali šių abiejų platformų skolinama suma – vienoda. Tačiau, maksimali – kiek skiriasi. „FinBee“ pasiryžusi skolinti iki 6000 €, na o „Paskolų klubas“ – kur kas didesnes sumas, siekiančias iki 10 000 €. Vis dėlto, šį privalumą atsveria gana ženklus trūkumas. Nors „Paskolų klubo“ palūkanų pradinė kartelė – kiek žemesnė nei jų konkurento „FinBee“, – 6 proc., kai, tuo tarpu, „FinBee“ palūkanos prasideda nuo 6,41 proc., tačiau, pirmoji bendrovė papildomai taiko tarpininkavimo procentus.

Čia „FinBee“ sąlygos gali pasirodyti geresnės. Vis dėlto, kaip ir minėjome įžangoje, šios platformos klientai susilaukia kitų mokesčių (vienkartinio sutarties sudarymo mokesčio, siekiančio 7.5 %, mėnesinio administravimo, siekiančio 0.25 % nuo paskolos likučio/mėn.). Na, o „Paskolų klubas“ skelbia, kad netaiko jokių išankstinių mokesčių paskolai gauti. Tad svarbu gerai pasverti, kurios iš šių platformų sąlygos Jums palankesnės.

į viršų ↑

Niuansai, kuriuos verta žinoti apie P2P platformas

Tokiose platformose „susitinka“ privatūs asmenys, teikiantys paskolas ir jas gauti norintys fiziniai ar juridiniai asmenys. Vis dėlto, skolintis iš „žmonių žmonėms“ principu veikiančių kreditorių nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. P2P platformos būtinai įvertina paskolos gavėjo kreditingumą, tad suktiems ar įsiskolinusiems žmonėms prasmukti pro griežtas stebėtojų akis vargu ar pavyks. Juk investuotojai, kurie ir yra tikrieji paramos teikėjai, taip pat nelinkę neapgalvotai rizikuoti.

Tokios platformos veikia tarsi tarpininkas, kurio dėka paskolų gavėjai ir jų teikėjai (investuotojai) gali sąveikauti tarpusavyje. Tiesa, kai kuriais atvejais, už šį tarpininkavimą tenka papildomai sumokėti. Tačiau, net ir nesant tarpininkavimo mokesčio, klientų gali laukti kiti mokesčiai (tokie kaip mėnesinis paskolos administravimo mokestis ar vienkartinis sutarties sudarymo mokestis). Juk šios platformos taip pat turi kokiu nors būdu uždirbti.

į viršų ↑

Kokios paskolų gavimo sąlygos?

Įdomi ir platformų, kuriose teikiamos paskolos iš žmonių, finansinės paramos suteikimo sąlygos, o tiksliau tai, kokiu būdu atrenkami finansavimui tinkami kandidatai. Pavyzdžiui, „Paskolų klubas“  paskolas teikia LR piliečiams, kurie gauna nuolatines pajamas, neturi pradelstų skolų, o turimi finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 proc. gaunamų pajamų. Tai panašios sąlygos, kaip ir „FinBee“. Joje taip pat svarbu, kad kredito dydis sudarytų ne daugiau 40 proc. kredito gavėjo namų ūkio pajamų.

Vis dėlto, yra ir skirtumų. „FinBee“ savo klientams kelia reikalavimą, kad pagrindinės jų gaunamos pajamos nebūtų susijusios su pašalpomis. Na, o „Paskolų klubas‘ ne toks kategoriškas. Pagrindinis jo reikalavimas, keliamas paskolos gavėjui – turėti nuolatines pajamas. Nepaisant nesklandumų, galinčių kilti kai kurioms klientų grupėms, bet kokie apribojimai, verčiantys gyventojus skolintis atsakingiau, yra sveikintini.

Skiriasi ir šių paskolų platformų, veikiančių principu „iš žmogaus žmogui“, pasirinkti būdai klientų mokumui įvertinti. „Paskolų klubas“ pačių palūkanų dydį vertina pagal vartotojų reitingavimą. Priklausomai nuo reitingo, palūkanos gali kilti arba leistis. Na, o „FinBee“ klientų nereitinguoja, tačiau, be abejo, taip pat patikrina kiekvieno pretendento kredito istoriją. Toliau palieka teisę spręsti patiems investuotojams (tuo atveju, jei kredito istorija gera). Taigi, „FinBee“ palieka daugiau apsisprendimo laisvės investuotojams, neskirstydami klientų pagal reitingus.

į viršų ↑

Kodėl paskolos iš fizinių asmenų – vertos dėmesio?

Kreditai iš žmonių netruko būti pamėgti. Tam yra kelios priežastys:

 • Mažesnės palūkanos;
 • Galimybė atmesti pasiūlymus tų investuotojų, kurių palūkanos Jūsų netenkina. Tokia galimybė atsiranda dėl to, kad investuotojai P2P platformose varžosi tarpusavyje dėl galimybės suteikti Jums paskolą palankesnėmis sąlygomis;
 • Ilgas maksimalus paskolos grąžinimo terminas, tiek vienoje, tiek kitoje mūsų aptariamoje platformoje siekiantis iki 60 mėn. (žinoma, priklausomai nuo paskolos dydžio);
 • Kai kurios P2P platformos pasiryžusios suteikti paskolas ir itin stambiems finansiniams tikslams įgyvendinti: būstui, verslui ir pan. Čia verta paminėti, kad tokias, stambesnes tikslines paskolas teikia „FinBee“, na o „Paskolų klubas“ išduoda paskolas smulkesniems tikslams: automobiliui, remontui, vartojimui.
 • Lanksčios refinansavimo sąlygos (pradedant įprastu kelių paskolų sujungimu į vieną, baigiant gana nauja finansų rinkoje refinansavimo rūšimi – paskolas kreditinės kortelės refinansavimui, kurias siūlo „FinBee“);
 • Kitas privalumas – paskolos iš privačių asmenų be užstato. Skolinantis iš banko ar kreditų bendrovės, užstatas dažnai reikalingas, prireikus didesnės paskolos, na o tarpusavio skolinimosi platformos užstato nereikalauja net maksimalioms sumoms.
į viršų ↑

Atsiliepimai apie „FinBee“ ir „Paskolų klubą“

Daugelis klientų pabrėžia, kad buvo labai patenkinti įmonių aptarnavimo lygmeniu, maloniu bendravimu. Tiesa, nemažai vartotojų vis dar nelabai suvokia, kas tas tarpusavio skolinimasis, todėl dažnai kyla nesusipratimų, reikia daugiau laiko įsigilinimui. Yra dar keli aspektai, kuriuos svarbu paminėti pabaigoje. Skolindamiesi iš „FinBee“ turėsite atsidaryti (jei dar neturite) sąskaitą „Citadelės“ banke, nes visos pinigų operacijos vyksta į jį. Tiesa, ir „Paskolų klubas“ pareikalaus naujos sąskaitos, tačiau tai bus elektroninių pinigų sąskaita pačioje platformoje.

į viršų ↑

Paskolos grąžinimo ir pratęsimo sąlygos

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad, bent jau iš pirmo žvilgsnio, „Paskolų klubo“ sąlygos, taikomos šiuo klausimu, kiek painesnės. Išsamias sąlygas galima rasti jų interneto tinklalapio skyrelyje D.U.K. Tačiau, į jas reikia gerai įsiskaityti. Tuo tarpu, „FinBee“ grąžinti paskolą anksčiau, nei pasibaigs jos mokėjimo terminas, kiek paprasčiau. Galimas išankstinis paskolos grąžinimas, mokant visą sumą iš karto arba dalimis. Tik svarbu perspėti „FinBee“ darbuotojus iš anksto.

Taigi, renkantis tarpusavio skolinimosi platformą, yra apie ką pagalvoti. Svarbiausia –neskubėti, taip pat, ne pro šalį plačiau pasidomėti šia skolinimo rūšimi.

KreditoriusĮvertinimasSumaRefinansavimasAutomobiliuiVerslui
Finbee.lt
Nuo 300 iki 10 000 Eur
2 Paskolų klubas
Nuo 300 iki 10 000 Eur
3 SAVY paskola ir atsiliepimai
Iki 500 000 Eur
Mums būtų įdomu sužinoti ir Jūsų nuomonę

   Palikite atsiliepimą

   Spam'ui sumažinti, šioje svetainėje yra įdiegtas Akismet. Kaip naudojami komentarų duomenis, sužinosite čia.

   paskoluatsiliepimai.lt
   Login/Register access is temporary disabled