Daugelis žmonių įsitikinę, kad sausio 1- oji – puiki galimybė viską pradėti iš naujo. Tačiau ir iki pirmosios metų dienos dar galima šį tą nuveikti, kad Naujuosius pasitiktume turtingesni.
- Puiki proga sumažinti skolas
Turite pasiėmę kelias paskolas ar greituosius kreditus? Mokate nemažas išmokas? Iki Naujųjų metų galite refinansuoti kreditą. Šventiniu laikotarpiu dauguma bankų ir kredito bendrovių siūlo patrauklias sąlygas. Jei pasiimsite naują paskolą su maža palūkanų norma ir sumokėsite visas skolas, tai kitus metus pasitiksite tik su vienu finansiniu įsipareigojimu.
- Asmeninio finansinio plano sudarymas
Jei šiais metais nepavyko įgyvendinti savo užmojų, suplanuokite kitų metų biudžetą ir tikslą pasiekti bus daug lengviau. Geriau vėliau negu niekada. Planuokite pirkinius, išmokite pasakyti „ne“, nereikalingų daiktų įsigijimui.
- Išlaidos šventėms
Metų gale mus „užklumpa“ net kelios šventės. Todėl planuoti verta ne tik dideliems pirkiniams skirtas išlaidas. Iš anksto nuspręskite, kokią sumą skirsite šventėms. Sąmatą galima suskirstyti ir į mažesnes dalis, pvz., kokią dalį skirsite dovanoms, kokią, Kūčių, Kalėdų ir Naujųjų metų stalui, puošmenoms, eglutei, fejerverkams, nenumatytoms išlaidoms ir pan.
Planuoti galima pasinaudojant mobiliosiomis programėlėmis.
- Nepasimaukite ant prekybininkų kabliuko
Prasidėjus kalėdiniams ir naujametiniams išpardavimams nesusigundykite didelėmis nuolaidomis. Niekam ne paslaptis, kad dauguma prekių kainų tyčia padidinamos, o po to siūloma ženkli nuolaida. Jei planuojate pirkti reikalingą daiktą, pasidomėkite, kokia jo kaina buvo prieš prasidedant kalėdinei išpardavimų karštligei.
- Palyginkite kainas
Kartais tos pačios prekės kaina mažoje parduotuvėlėje ir prekybos centre gali skirtis net 1,5 – 2 kartus. Nepasiduokite kalėdinei pirkimo nuotaikai, nepirkite iškart patikusio daikto, o pasižiūrėkite, gal yra galimybė jį įsigyti pigiau.
- Nebūkite prietaringi, nepirkite ir nedovanokite niekniekių
Dar vienas gudrus pardavėjų triukas – brangiau parduoti prekę, kuri, pasak jų, neša laimę ar yra būtinas šventinis atributas. Tai yra, sutikti Naujuosius būtent su tam tikros spalvos drabužiais ar pirkti kinų Naujųjų metų simbolius. Porcelianinės paršiukų, žiurkių ir kitų gyvūnėlių figūrėlės turbūt įdomios tik kolekcionieriams, o visų kitų namuose jos – tik nereikalingas balastas.
- Dovanas pakuokite patys
Kaip originaliai supakuoti dovanėlę rasite internete, o ir specialių priemonių pirkti nebūtina, tiks kartoninės dėžutės, tapetų likučiai, dažais nupurkšti kankorėžiai ir pan.
- Dovanų loterija
Užuot sukus galvas ir pirkus dovanas kiekvienam šeimos nariui, galima suorganizuoti dovanų loteriją, kai iš didelės dėžės kiekvienas traukia dovanėlę. Gražiai supakuota gali būti bet kas, kas iš tikrųjų pravers ir bus sunaudota: muilas, saldainiai, ryžių pakelis, žaisliukas ar alaus skardinė. Esmė čia ne pati dovana, o geros emocijos.
Neatidėkite naujų įpročių formavimo mėnesio ar metų pradžiai, dabar pats laikas pritaikyti taupymo gudrybes, kurios pravers ne tik per šventes, bet ir kitais metais.
Toliau skaitykite: 30 būdų, kaip sutaupyti pinigų