Vartojimo paskola

Viskas, ką turite žinoti apie vartojimo paskolas

Nors patys dažnai to nė nepastebime, mūsų gyvenime nuolat vyksta įvairios finansinės operacijos. Mes ne tik perkame buičiai bei išgyvenimui būtinus dalykus ar mokame valstybei skirtus mokesčius, bet ir investuojame į savo ar savo vaikų žinias, rūpinamės papildomu gyvybės draudimu, pensijos kaupimu, padedame tėvams ir artimiesiems, dovanojame sau pramogas, keliones ar geresnės kokybės daiktus. Visa tai reikalauja nemažų išlaidų, tad kartais net ir pastovias pajamas gaunantis asmuo gali pritrūkti pinigų didesniam pirkiniui ar skubiai atsiradusioms išlaidoms padengti.

Šią problemą padeda išspręsti vartojimo paskola. Jas teikia ne tik bankai, bet ir įvairios greitųjų kreditų įmonės ar skolinimosi platformos. Visgi daugeliui žmonių žodis „paskola“ vis dar asocijuojasi su dideliu įsipareigojimu, palūkanomis ar dar didesnėmis skolomis. Taip yra todėl, kad prieš teikdami paraišką kreditui, žmonės per mažai įsigilina į pačią paslaugos esmę, jos galimybes ir sąlygas. Kad atsidūrus situacijoje, kuomet Jums reikalingas kreditas, netektų priimti greitų, neapgalvotų sprendimų, papasakosime viską, ką turėtumėte žinoti apie šias paskolas ir jų suteikiamus privalumus bei trūkumus.

Kas yra vartojimo paskola?

Tai greitas būdas pasiskolinti pinigų, kad padengtumėte kasdienes išlaidas ar įsigytumėte norimą pirkinį. Tokio tipo kredito suteikimo tvarka yra labai paprasta: Jums nereikia įkeisti nekilnojamojo turto ar turėti laiduotojų, o paraiškos įvertinamos vos per keletą valandų ar parą. Tačiau turėkite omenyje, kad vartojimo kreditų palūkanos paprastai būna didesnės už ilgalaikių paskolų.

į viršų ↑

Kas ją gali gauti?

Vadovaujantis Lietuvos Banko patvirtintais atsakingo skolinimosi nuostatais, norint gauti paskolą, iš pradžių turi būti įvertinama jos gavėjo situacija: pajamos, asmeninė kredito istorija, turimi įsiskolinimai, šeiminė padėtis ir pan. Dažniausiai paskolos išduodamos Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems ne mažiau nei 18 metų ir gaunantiems nuolatines pajamas. Viena sąlygų taip pat yra ir ta, kad kiti asmens turimi finansiniai įsipareigojimai negali viršyti tam tikros dalies visų jo gaunamų pajamų. Visgi yra įmonių, kurios kreditus suteikia ir bedarbiams ar didesnių finansinių įsipareigojimų turintiems asmenims. Kiekvienu konkrečiu atveju tai priklauso nuo paslaugos teikėjo, todėl svarbu įsigilinti į jo nuostatus ir reikalavimus, taikomus paskolos gavėjui.

į viršų ↑

Geriausias įvertintos įmonės

Įmonė ĮvertinimasVartojimo paskolosPaskolos suma
Finbee.lt
Nuo 300 iki 10000 Eur
2 Paskolų klubas
Nuo 100 iki 20000 Eur
3 SAVY paskola ir atsiliepimai
Nuo 300 iki 19000 Eur
4 SMSpinigai.lt
Nuo 100 iki 10000 Eur
5 Mokilizingas
Nuo 300 iki 15000 Eur
6 Manopaskola.lt – AB Mano Bankas
Nuo 500 iki 25000 Eur
7 Eurokreditas.lt
Nuo 100 iki 5000 Eur

Finbee.lt teikia paskolas nuo 300 iki 10 000 Eur, o jų grąžinimo terminas yra 12–60 mėn. *BVKKMN (bendra vartojimo kredito kainos metinė norma)* svyruoja nuo 10 iki 81%.

Paskoluklubas.lt teikia paskolas nuo 300 iki 10 000 Eur, o jų grąžinimo terminas yra 3–24 mėn. BVKKMN svyruoja nuo 10 iki 121 %.

Eurokreditas.lt teikia paskolas nuo 100 iki 4000 Eur, o jų grąžinimo laikotarpis yra 2–36 mėn. BVKKMN svyruoja nuo 54,55 iki 131,99 %.

Mokilizingas.lt teikia paskolas nuo 300 iki 15 000 Eur, o jų grąžinimo laikotarpis yra 3–72 mėn. BVKKMN gali būti nurodyta tik užpildžius paraišką ir įvertinus paskolos gavėjo asmeninius duomenis.

* BVKKMN (bendra vartojimo kredito kainos metinė norma) – tai visos metinės su kreditu susijusios išlaidos: palūkanos, komisiniai, sąskaitos administravimo ir kiti mokesčiai. BVKKMN kiekvienas paslaugos teikėjas nustato individualiai, o šiam procesui įtakos turi ir paskolos gavėjo kreditingumo istorija: kuo ji geresnė, tuo mažesnė vartojimo kredito metinė palūkanų norma.

į viršų ↑

Kaip gauti vartojimo paskolą?

Šiandien paskolą labai paprasta gauti nė neišėjus iš namų, naudojantis paslaugos teikėjų internetinėmis svetainėmis. Jose dažniausiai nurodomos paskolų skaičiuoklės, kuriose galite įvesti pagrindinius duomenis: savo mėnesines pajamas, reikiamą paskolos dydį bei grąžinimo terminą, o sistema Jums nurodys preliminarius mėnesinių įmokų skaičiavimus. Tuomet turite užpildyti paraišką ir pateikti asmens duomenis, pagal kuriuos paraiškos vertintojai nuspręs, ar jie Jums gali suteikti paskolą. Jei atsakymas teigiamas, darbuotojai susisieks su Jumis asmeniškai, ir padės užpildyti visus reikiamus dokumentus. Pilna paskolos suma Jums bus pervesta į nurodytą banko sąskaitą.

Labai svarbu įsigilinti į visas paskolos suteikimo sąlygas. Yra įmonių, kuriose papildomai taikomas administracinis sutarties mokestis, sudarantis nemažą visos paskolos procentą. Mėnesio įmoka taip pat turi būti pervesta laiku ir apie bet kokius pasikeitimus paslaugos teikėją informuoti iš anksto, antraip paskolos įmonės gali pradėti skaičiuoti delspinigius ar kreiptis į skolų išieškojimo bendroves.

į viršų ↑

Kam ji skirta?

Dažniausiai paskolos yra išduodamos iki 6 metų laikotarpiui, todėl kreditą galima pasiimti smulkesnėms reikmėms arba ne tokiems dideliems ir ilgalaikiams pirkiniams kaip žemės, būsto įsigijimas ir pan. Kokioms išlaidoms teikiama vartojimo paskola?

Buitinė technika. Tai namams skirti reikmenys: televizorius, dulkių siurblys, šaldytuvas, mikrobangų krosnelė ir pan.

Remontas. Paskola gali būti suteikta būsto remontui, interjero atnaujinimui ir panašiems darbams atlikti.

Paskola automobiliui. Galima gauti paskolą transporto priemonės įsigijimui. Skirtingai nei teikiant paraišką autolizingui, Jums nereikės užstatyti automobilio, tačiau jo kaina negalės viršyti maksimalaus paskolos dydžio, o grąžinimo terminas bus pakankamai neilgas.

Mokslams. Kai kurios kreditų bendrovės teikia paskolas studentams, kurie nori sumokėti už mokslą. Tačiau dažna sąlyga yra ta, kad šis asmuo turėtų pastovias pajamas, todėl vartojimo kreditą mokslui realiau gauti dirbantiems asmenims.

Asmeninėms reikmėms. Paskolos teikiamos ir kitoms asmeninėms reikmėms, tokioms kaip kelionės, brangios dovanos, gydymas, sveikatinimasis ar įvairios prabangos prekės: papuošalai, vardiniai drabužiai, aksesuarai ir pan.

į viršų ↑

Kokia rizika ir ar turėtumėte imti paskolą?

Dabar, kai žinote visą reikiamą informaciją apie vartojimo paskolas, belieka atsakyti į klausimą, ar ji iš tiesų reikalinga. Jei nutiko taip, kad turite greitai išvykti ir padengti kelionės išlaidas, Jums vėluoja atlyginimas, o laukia svarbūs pirkiniai, arba tiesiog neturite pakankamos sumos svajonei įgyvendinti, tačiau šiuo metu gaunate pastovias ir pakankamas pajamas, paskola tikrai padės išsisukti iš padėties.

Visgi yra ir kita medalio pusė. Būtina įvertinti tai, kad kiekviena mėnesio įmoka turi būti grąžinta laiku. Jei šiuo metu Jums labai reikia pinigų, tačiau esate nestabilioje pozicijoje ir negalite garantuoti, kad turėsite atliekamų pajamų paskolai grąžinti, verčiau nerizikuokite. Taip galite įklimpti į dar didesnes skolas, imti papildomas paskolas ar refinansavimą esamam kreditui grąžinti, su laiku blogėja Jūsų kreditingumo istorija, dėl ko ateityje gali kilti bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma. Na, o pačiu nemaloniausiu scenarijumi susidursite su milžiniškais delspinigiais ar skolų išieškojimo bendrovėmis.

Toliau: Palyginkite visas įmones teikiančias paskolas internetu

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” leidžia Jums palyginti individualius paskolų pasiūlymus, suteikdama supaprastintą, nešališką informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: Visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Ši svetainė gali būti kompensuota trečiųjų šalių reklamomis.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Enable registration in settings - general