Verslo pradžios ir plėtros finansavimo šaltiniai

Turite idėją ir plačių užmojų? Norite įsteigti nuosavą verslą, bet trūksta lėšų pradiniam kapitalui arba jau įsibėgėjusios veiklos plėtrai? Tokiu atveju verslininkui natūraliai iškils klausimas, kokį verslo finansavimo šaltinį būtų geriausia pasirinkti?


Nūdienos verslo finansavimo rinką galima suskirstyti į keletą sektorių. Trumpai apžvelgsime kaip paskolų teikimo sąlygomis bei skolininkui keliamais reikalavimais vienas nuo kito skiriasi skirtingi verslo finansavimo šaltiniai.

Bankai

Patys populiariausi verslo finansavimo šaltiniai yra bankai. Šios įstaigos gali suteikti ilgalaikes ir didelių sumų paskolas. Bankų skolinamų lėšų dydžiai prasideda nuo 20 000 Eur, o paskolos išmokų ir grąžinimo laikotarpis gali trukti kelerius metus. Dideles sumas bankai skolina palankesnėmis sąlygomis, t. y. su mažesnėmis palūkanomis ir jų normomis, nei kiti skolintojai, tačiau reikalauja užstato, o įmonei kelia aukštus, su rizikos vertinimu susijusius, reikalavimus. Tokio pobūdžio finansavimą gali gauti tik seniai įsteigtos ir ilgą laiką veiklą vykdančios įmonės, o ir pats paskolos gavimo procesas trunka ganėtinai ilgai.

į viršų ↑

Kredito unijos

Kredito unijos kelia panašius reikalavimus kaip ir bankai, tačiau iškelia ir papildomų sąlygų, pavyzdžiui, paskolą gali gauti tik kredito unijos narys.

Dalis kredito unijų veikia kaip bankai ir teikia dideles sumas siekiančias paskolas, o mažesnės kredito unijos teikia paskolas smulkaus ir mikro verslo greitam apyvartinių lėšų papildymui. Mažesniųjų skolinamos sumos siekia iki 15 000 eurų, atsakymai dėl paskolos pateikiami greitai, pavyzdžiui, per vieną darbo dieną ir nėra būtina pateikti verslo planą, o vienerių metų paskolos grąžinimo terminą esant būtinybei galima pratęsti.

į viršų ↑

Verslo paskolų bendrovės

Alternatyva banko teikiamam finansavimui yra verslo paskolų bendrovės. Tokias paslaugas teikiančios bendrovės daug lanksčiau įvertina riziką, tad paskolas išduoda greitai, bet brangiau nei bankai ar kredito unijos. Didesnioji šio segmento bendrovių dalis linkusi skolinti dideles pinigų sumas ir skolina jas tik ilgą laiką veikiančioms ir kredito istorijos atžvilgiu patikimoms įmonėms.

į viršų ↑

Smulkias paskolas verslui teikiančios bendrovės

Paminėtinas ir dar vienas paskolos teikėjų segmentas – smulkias paskolas arba kreditus teikiančios bendrovės. Tokios įmonės, įvertinusios verslo rizikos laipsnį ir savininko patikimumą, suteikia nedidelę, nuo tūkstančio iki kelių tūkstančių eurų paskolą, kurią teks grąžinti per vienerius ar dvejus metus. Paskolos teikiamos ir verslui steigti, ir jaunų įmonių veiklai plėsti. Paskola apiforminama ir išmokama labai greitai, dažnai netgi tą pačią dieną.

Toks finansavimo šaltinis ypač patogus, kai pritrūksta apyvartinių lėšų, tačiau nėra galimybės užstatyti nekilnojamąjį turtą. Tai puikus variantas, kai prireikia finansavimo greit atsipirksiančioms investicijoms, skubiam įrangos remontui, žaliavų ar prekių palankiomis kainomis įsigijimui ar tiesiog greita paskola verslo idėjoms realizuoti.

į viršų ↑

Sutelktinio finansavimo platformos

Sutelktinio verslo finansavimo platformos

Vis populiarėjanti paskolų išdavimo ir (ar) investavimo su grąža priemonė. Šiuo atveju verslas finansuojamas per skolos ir nuosavų lėšų sutelktinio finansavimo platformas.

Rinkoje egzistuoja dviejų tipų platformos:

  • Pirmojo tipo (arba klasikinės versijos) investavimo platformos, kuriose investuotojams suteikiama informacija apie paskolų gavėjus ir jie renkasi investuoti į konkretų verslo projektą, ar ne. Projektas finansuojamas tik tuo atveju, jei surenkama visa reikalinga suma.
  • Antrojo tipo platformos parduoda pareikalavimo teises į jau išduotas paskolas. Paprastai šiose platformose informacijos apie paskolos gavėją pateikiama mažiau, bet pasiūloma išpirkimo garantija. Tai reiškia, kad jei paskolos gavėjas dels sumokėti išmokas, paskolos davėjas iš investuotojų išpirks paskolą.

Paskolos išduodamos labai greitai – per kelias dienas ar valandas, tačiau reikalaujama užstato, t. y. nekilnojamojo turto, kurio vertė turi būti didesnė nei suteikiama paskola.

į viršų ↑

Rizikos kapitalo fondai

Rizikos kapitalo fondai investuoja į novatoriškas (tiek pradedančias, tiek jau veikiančias) perspektyvias, į pasaulinę rinką orientuoto verslo įmones. Investicijos gali siekti nuo kelių dešimčių tūkstančių iki kelių milijonų eurų, tad pasiruošimas pritraukti tokias lėšas gali trukti kelis mėnesius ar kelerius metus. Šis finansavimo šaltinis priimtinas ne visiems verslininkams, nes rizikos kapitalo fondas nuperka dalį įmonės akcijų ir uždirba iš jų dividendų ir šitaip įgyja nuosavybės teisę į įmonę ar jos dalį. Palyginus su kitomis kredito įstaigomis, investavimo laikotarpis gali būti trumpesnis net labai didelių investicijų atveju ir trunka ne dešimtis, o trejus – penkerius metus. Taip pat rizikos kapitalo investuotojai ne tik suteikia finansinį kapitalą, bet ir aktyviai dalyvauja įmonės valdyme, konsultuoja verslo ir vadybos klausimais, dalijasi vertingais verslo ryšiais.

Rizikos kapitalo fondai gali investuoti ir investuoja į visiškai naujas, tik pradedančias veiklą įmones, kurioms bankai skolina itin atsargiai arba apskritai nelinkę skolinti.

į viršų ↑

Finansavimo priemonė „Verslumo skatinimas 2014-2020“

Savo veiklos pradžiai ir plėtrai lėšų pasiskolinti gali ir jaunas, iki vienerių metų gyvuojantis verslas. Finansavimo priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“ valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“. Priemonės projektams skirto finansavimo šaltiniai yra:

  • ES struktūrinių fondų lėšos
  • Nacionalinės lėšos

Verslo paskolas, remdamiesi šia priemone, išduoda LKU grupės kredito unijos. Finansavimo priemonė „Verslumo skatinimas 2014-2020“ skirta mažoms ir labai mažoms įmonėms ir fiziniams asmenims, kurie ketina plėsti ir vystyti neseniai pradėtą verslą ir pageidauja paskolos iki 25 000 Eur. Tiesa, pasinaudoti šiomis lengvatinėmis paskolomis gali ne visos įmonės:

  • Finansuojami ne visi verslo sektoriai
  • Paskolų teikimas pradedantiesiems verslą derinamas su konsultavimu verslo plano parengimo ir įgyvendinimo klausimais
  • Yra apribojimų susijusių su įmonės veiklos laikotarpiu
  • Yra apribojimų susijusių su verslo savininko amžiumi

Paskolos suteikimo procesas terminais ir rizikos vertinimu panašus į banko skolinimo procesą.


Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Logo