Viskas, ko gali prireikti verslo paskolai gauti

Paskola verslui pasirenkama dėl akivaizdžių priežasčių: norint atidaryti įmonę reikalingas įstatinis kapitalas, prieš pradedant ar plečiant bet kokią veiklą reikia pradinių ar papildomų apyvartinių lėšų. Investuoti tenka ne tik į materialias ir nematerialias priemones: įrankius, medžiagas, išlaidas reklamai ar samdomiems darbuotojams, IT plėtrą ir kompiuterinę įrangą, bet ir į ilgalaikį turtą, pavyzdžiui, patalpas ir įrengimus.


Naujausių apklausų duomenimis ketvirtadalis Lietuvos gyventojų norėtų pradėti savo verslą. Tačiau ne kiekvienas naujai iškeptas verslininkas ar dar tik puoselėjantis savo svajonę turėti savą verslą turi pakankamai pinigų savo užmojams įgyvendinti. Tokiais atvejais pravartu pasidomėti verslo paskolomis. Jos suteiks galimybę įmonės veiklai plėsti ir verslui augti.

Pats greičiausias ir paprasčiausias būdas gauti lėšų nedidelės įmonės ar verslo investicijų finansavimui – paskola smulkioms įmonėms. Paskolą verslui jauniesiems verslininkams gali suteikti Europos Sąjungos fondai, bankai ar kreditus teikiančios bendrovės bei unijos.

Tiesa, visų pirma, prieš kreipiantis dėl paskolos gavimo teks įvertinti savo tinkamumą finansavimui gauti.

Ar įmonė atitinka finansavimo reikalavimus, lemia daugybė veiksnių: finansinė padėtis, banko ar kito skolintojo suteikto kredito istorija, verslo patirtis bei santykiai su skolintoju, pavyzdžiui, banku ar kredito įmone.

Pagrindiniai reikalavimai

Pagrindiniai veiksniai, į kuriuos atsižvelgiama arba reikalavimai, kurie turi būti išpildyti norint įvertinti įmonės tinkamumą finansavimui gauti būtų šie:

Juridinio asmens deklaracija

Teikiant finansinę paraiška bankui pateikiama atnaujinta ir užpildyta Juridinio asmens deklaracija.

Užblokuotos sąskaitos

Užblokuotos sąskaitos yra ryškus požymis, kad įmonė patiria finansinių sunkumų.

Mokumo įvertinimas ir kredito istorija

Visų pirmiausia skolintojas įvertins ar laiku buvo mokami mokėjimai už esamus ar buvusius finansavimo produktus: skolintojui ar trečiosioms šalims. Ar yra paskolos sutarčių, kurios buvo nurašytos ir skolintojas patyrė nuostolius.

Kiek laiko vystomas verslas

Kuo ilgiau veikia įmonė, tuo daugiau galimybių gauti paskolą. Dauguma skolintojų, išskyrus kredito bendroves, kurios suteikia kreditą ką tik įsteigtam verslui, reikalauja, kad veikla būtų vykdoma ne mažiau nei dvejus metus.

Finansinės ataskaitos

Vertinant finansavimo paraišką atsižvelgiama į metines, o kartais ir ketvirčio finansines įmonės veiklos ataskaitas.

Nuosavybė

Kokio dydžio įmonės turto dalį finansuoja savininkai ir kokią – kreditoriai.

Savininkų finansuojamo turto vertė turi būti mažiausiai vidutinio lygio ir ne neigiama.

Pelningumas

Vertinamas įmonės gebėjimas uždirbti pelną ir įvertinamas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nuvertėjimą.

Likvidumas

Kuo greičiau įmonės turtas gali būti paverstas pinigais, tuo įmonė yra saugesnė.

Skolos lygis

Įmonė turi turėti pakankamai grynųjų pinigų, kad galėtų padengti potencialius papildomus įsipareigojimus.

Apyvarta

Įmonės apyvartos lygis turi būti pakankamas arba jos būsimas projektas turi būti su geru suplanuotu apyvartos potencialu.

Žmonės ir jų grupės

Svarbiausi yra įmonėje dirbantys žmonės, tad vertinant finansinę paraišką atsižvelgiama į darbuotojų verslo patirtį ir profesinę reputaciją.

Pagrindiniai reikalavimai verslo paskolai gauti

Sektorius

Vertinama veiklos sektoriui būdingo verslo ciklo charakteristika ir makroekonominiai veiksniai, nes jie turi įtakos įmonės verslo modeliui, apibūdina įmonės konkurencingumą ir plėtros galimybes.

Finansavimo tikslas

Aiški verslo finansavimo paskirtis ir aiškus paskolos grąžinimo planas.

Užstatas ir laidavimas

Norint gauti verslo paskolą reikalingas užstatas – tinkamas nekilnojamasis turtas. Neturint nei turto, nei pastovių ar pakankamų pajamų paskolai grąžinti, reikalingas laiduotojas. Tai asmuo, kuris pasirašys sutartį, pagal kurią atlygintinai arba ne įsipareigos atsakyti už tai, jei skolinantysis nesugebės mokėti įmokų.

į viršų ↑

Ką reiktų iš anksto pasiruošti?

Jei sąlygos jūsų negąsdina, štai trumpas ir išsamus veiksmų algoritmas:

į viršų ↑

Verslo planas

Nesvarbu, ar finansavimo paraiška bus teikiama bankui, ar kredito bendrovei – būtina kruopščiai parengti verslo planą, nes skolintojas norės žinoti, kam ir kaip panaudosite jo teikiamą paramą. Pateikite išsamią informaciją kaip investuosite lėšas ir kaip, jūsų manymu, jos padidins jūsų pajamas. Į planą reiktų įtraukti ir finansines prognozes, tikslus ir įrodyti, kad turite pakankamai lėšų ir esamoms išlaidoms , ir paskolos mokėjimams padengti.

Verslo plane turėtų būti išdėstyta:

  1. Nurodyta priežastis, kodėl rengiate verslo planą. Pateikiama trumpa įmonės charakteristika (veikla, dydis, kapitalas, darbuotojų skaičius). Apibūdinama prekė, paslauga, jos rinka ir nauda vartotojui, prognozuojamas pelnas.
  2. Įmonės pristatymas. Informacija apie įmonę (kontaktai, steigėjas, vadovas), esminiai įmonės istorijos faktai (steigimo tikslai, aplinkybės, veiklos rezultatų pasikeitimas), dabartinė veikla (kokia ir kiek produkcijos gaminama / paslauga teikiama).
  3. Rinkos analizė. Apibūdinkite rinką ir išmatuokite jos dydį klientų skaičiumi. Nurodykite kokia šiuo metu yra paklausa ir kokio rinkos augimo tikitės ateityje. Nurodykite kokią rinkos dalį užima konkurentai.
  4. Reikiamos lėšos ir finansavimo sąlygos. Paminima, kiek reikės papildomų lėšų ir nurodomas tikslus skaičius. Nurodoma, kad tai bus paskola.
  5. Lėšų panaudojimas. Pateikiamos atskiros finansavimo sritys.
  6. Finansinės ataskaitos.
į viršų ↑

Finansinės paskolos verslui suma

Apskaičiuokite, kokio dydžio paskola jums reikalinga. Dauguma skolintojų siūlo rinktis minimalią arba maksimalią sumą. Skolintis daugiau nei reikia neverta, nes teks mokėti daugiau palūkanų.

į viršų ↑

Banko, kredito bendrovės ar fondo pasirinkimas

Ieškokite įstaigos, kuri suteiktų paskolą kuo palankesnėmis sąlygomis, kuo mažesnėmis palūkanomis ir lanksčiu bei patogiu grąžinimo terminu.

Palyginkite kredito bendroves teikiančios verslo paskolas internetu.

Atkreipkite dėmesį ar atitinkate skolintojo reikalavimus, kokie paskolos suteikimo įkainiai.

Susisiekite su klientų aptarnavimo konsultantu. Dauguma skolintojų pagal situaciją pasiūlys konkretų sprendimą.

Pasiruoškite visus reikiamus aukščiau paminėtus skolintojo reikalaujamus dokumentus.

į viršų ↑

Pagrindinės klaidos

Finansinis įsipareigojimas – atsakingas žingsnis. Norėdami apsidrausti nuo nesėkmės ir plėsti ar steigti savo verslą gaudami išorinį finansavimą nedarykite dažniausiai pasitaikančių klaidų:

  1. Kardinalūs pokyčiai. Prieš teikdami paskolą finansavimui gauti savo veikloje nedarykite esminių pokyčių. Šiuo metu tai pats blogiausias laikas rizikuoti – skolintojas norėtų ir turėtų matyti, jog jūsų verslas stabilus.
  2. Nėra verslo plano, jis surašytas atmestinai, neišsamus ir neatspindi įmonės veiklos ir plėtros strategijų. Verslo planas – tai vienas pagrindinių paskolos teikėjų reikalavimų.
  3. Klaidingos informacijos pateikimas – dažniausiai kreditoriai patikrina sąskaitas ir mokėjimų istoriją.
  4. Paskolos grąžinimo plano nesilaikymas – laiku nesumokamos įmokos.

Pasinaudokite šiais patarimais ir su verslo paskola padidinsite savo verslo konkurencingumą, efektyvinsite veiklą, papildysite apyvartines lėšas bei patenkinsite savo verslo poreikius.


Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskolų atsiliepimai” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Paskolų atsiliepimai” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta paskoluatsiliepimai.lt, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2020 paskoluatsiliepimai.lt. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Paskoluatsiliepimai.lt
Logo